Ispis

Kako smršaviti bez puno muke?

Koliko puta vam se dogodilo da poslije ukusnog ručka u restoranu stojite očajni pred ogledalom? Koliko puta ste bezuspješno započinjali dijetu i ubrzo povratili kile s dodatkom još koje? Dosta vam je svega i htjeli biste biti zdraviji i izgledati bolje?
Najbolje je započeti s malim koracima da bismo daleko dogurali. Metro-portal vam nudi nekoliko korisnih početnih savjeta kako krenuti u zdraviji život. Nije ih teško ispuniti, a vaga će sigurno pokazati na kojem ste putu. Sretno!

1. U restoranima pojedite samo pola porcije svog jela. Zatražite da vam konobar donese kutiju "za van" i odvojite odmah pola porcije.
2. Radije izribajte sir nego da ga narežete. Trebat će vam puno manja količina i "uštedjet" ćete na kalorijama.
3. Pokušajte zamijeniti klasični fast food s mesom sa bezmesnim hot dogovima, hamburgerima i sendvičima. Mnogi od njih imaju odličan ukus i zasitni su poput pravih, a uštedjet ćete puuuuno kalorija.
4. Svaki zalogaj sažvačite barem 12 puta. Tako ćete spriječiti prejedanje prije nego vaš želudac shvati da je pun i pošalje spasonosni signal da je dosta jela.
5. Za desert, izaberite nešto nemasno i bez šećera, poput nemasnog sladoleda ili smrznutog jogurta, ili manje kaloričnog šlaga.
6. Kuhajte na uljanoj repici (canola) ili drugim zdravijim biljnim uljima. Izbjegavajte zasićene masti i hidrogenerirana ulja.
7. Pijte mlijeko sa 1% mliječne masti umjesto punomasnog. To će vam uštedjeti čak 6 grama masnoća ili više po popijenoj čaši.

Voda prije jela obuzdava apetit

Jednu čašu vode za tri kilograma sala manje
Konzumiranje vode prije obroka obuzdava apetit, potvrdili su znanstvenici s Virginia Techa u Blacksburyju u američkoj državi Virginiji.
Znanstvenici su rezultate istraživanja na osobama s prekomjernom težinom i pretilim osobama objavili u stručnom časopisu Journal of the American Dietetic Association.
Osobe s prekomjernom težinom i pretile osobe koje su sudjelovale u istraživanju pile su pola litre vode prije doručka. Njihov je unos kalorija tijekom doručka pao za 75 kalorija. U razdoblju od godine dana to iznosi 27.375 kalorija ili tri kilograma sala.

Brzo jedenje glavni razlog pretilosti?

Ako jedete brzo, želudac će vam biti pun prije nego što do vašeg mozga stigne signal da se to dogodilo...  Brzo konzumiranje velikih nedovoljno prožvakanih zalogaja hrane, moglo bi predstavljati dovoljan razlog da se kod određenog broja osoba udvostruči rizik od potencijalne pretilosti, izvijestili su japanski znanstvenici, koji su rezultate svojeg istraživanja objavili u zadnjem broju stručnog časopisa British Medical Journal.
I problem u sustavu koji organizmu signalizira kad treba prestati jesti, djelomično je odgovoran za pretjeranu težinu kod nekih osoba, smatra britanski nutricionist, profesor Ian McDonald sa Sveučilišta Nottingham. Savjet naših baka, smatra on, o tomu da bi svaki zalogaj, prije gutanja, trebalo prožvakati najmanje 20 puta mogao bi biti točne, prenose britanski mediji.
Tijekom zadnjeg istraživanja, u kojemu je sudjelovalo 3.000 dobrovoljaca, pozornost se obratila na odnos između brzog konzumiranja hrane, osjećaja sitosti i pretilosti. Polovina od 3.000 dobrovoljaca znanstvenicima je odgovorila kako najčešće hranu konzumira brzo i velikim zalogajima. U odnosu na grupu koja je hranu jela sporo, ona skupina koja je hranu konzumirala brzo imala je 84 posto više izgleda da postane pretilom, što je bilo posebno izraženo kod žena.
Oni koji su, osim što su 'proždirali' svoj obrok, jeli sve dok nisu osjećali potpunu sitost, imali su tri puta više izgleda za potencijalnu pretilost.
Profesor McDonald tvrdi da je puno razloga zbog kojih brzo konzumiranje hrane može biti pogubno za prekomjernu težinu određene osobe. "Ako jedete brzo, želudac će vam biti pun prije nego što do vašeg mozga stigne signal da se to dogodilo, zbog čega se osoba obično prejede, a to često vodi pretilosti".
Znanstvenici savjetuju da djecu učimo jesti sporo, da zalogaj prožvaču dvadesetak puta te da prestanu jesti kad osjete sitost.
Istraživanje

‘Ko ne stane u traperice - magarac bio!

Rezultati ankete govore sljedeće: kada su u pitanju kilogrami, debljina i razne dijete, čini se da Hrvati i nisu toliko opterećeni. Više od polovice naših ispitanika odgovorilo je ‘imam malo viška kilograma, ali ništa strašno’.
Naša neopterećena populacija tog sitnog viška kilograma, prema istraživanju, rješava se ili fizičkom aktivnošću ili tako što jednostavno više pozornosti pridaje prehrani. I drugo. Polovica je ispitanika bila na dijeti, a nešto manje od polovice nikada! Tek je jedna petina anketiranih razmišljala o dijeti. Rezultati su jasni i ponešto šaroliki, no ipak ukazuju na zdrav stav naših građana, definitivno upućenih u dijetne trendove. Dojam je dakle kako se ili debljinom previše ne zamaramo ili naprosto krijemo da nas višak kilograma opterećuje.
Dijeta kao trend
Kada su mnogo godina ranije, Smithsi pjevali ‘You’re The One For Me, Fatty’, bila je to jedna od zanimljivih Morriseyevih pjesama upućena nekoj slatkoj debeljuci ispravno shvaćena kao autorova sklonost prema drugačijim i neshvaćenijim ljudima. Debljina, ili finije pretilost, u osamdesetima se doimala kao svojevrstan kuriozitet, pa se iz današnjeg rakursa čini da su debljine i celulit bile tek sporadične pojave. Išlo se na dijetu, naravno, ali ležernije, onako en passant, malko prije ljeta. Bilo je i celulita, ali ne toliko. Hrana je bila ukusnija, zdravija, bez aditiva ili hormona, pa su i njezine nus posljedice bile manje. O dijetama se nije toliko pričalo, a ideja da bi knjige o najnovijim dijetama mogle postati bestselleri, tada bi izgledala blesava.
Hrvati su, primjerice, prošle godine najviše kupovali knjigu upravo o devedesetodnevnoj Un dijeti. Naša je anketa također ustvrdila da  je najpopularnija dijeta u Hrvata upravo UN, a slijede je Mjesečeva, pa Atkinsonova, Montignacova... Najviše je onih koji su zaokružili odgovor ‘ostalo’ i vjerojatno se snalaze prema uputama starinskih recepata poput čarobne juhe ili riskantnije dijete - ‘ne jedem ništa po cijeli dan’ ili ‘već mjesec dana jedem samo jabuku dnevno’. Najviše njih na dijetu odlazi, logično prije ljetovanja kada shvate da ne stanu u omiljene traperice. O da, traperice su nepogrešiv debljinometar - tko ne stane u stare traperice, magarac bio.
No, ne možemo reći da nismo ponosni na rezultate.
Lijepo je naime vidjeti kako se polovica ispitanika ne opterećuje svojim viškom.
Analogno tome, za pretpostaviti je kako naša vlada, barem zasad, neće morati poduzimati mjere po uzoru na Nijemce. Ti pedantni Germani prošle su godine osmislili ‘Nacionalni akcijski plan za suzbijanje pogrešne prehrane, debljine i debljinom povezanih bolesti’ i čak 30 posto budžeta za zdravstvo, to vam je nekih sedamdesetak milijuna eura, odredili su za liječenje bolesti povezanih za debljinom. Dobar primjer za slijediti. Krene li i nama po zlu, gradivo možemo prepisati od Nijemaca. Kad nam već njihovi automobili tako dobro leže, pristajat  će nam i ostalo.

By: Ksenija Hrstić

Komentari (97)
Imam pitanje........
97Subota, 07 Listopad 2017 22:35
Znatiželjna,tužna,sretna......
Hejj,imam 11 godina i visoka sam 154 cm-157 cm,imam 41 kg.Svaki mjesec imam problema sa željezom(slabokrvnošću) i uvijek skinem bar 5 kg.Ja iskreno mislim da imam dovoljno kg ali ipak izgledam debelo.....Svi mi govore da sam premršava,čak i moja BFF koja ima 34kg misli da sam ja mršava a da je ona debela.....Imam dečka već neko vrijeme,on misli da sam "taman" i da sam lijepa ovakva kakva jesam..Sad trenutačno imam 41 kg ali imam problem s mamom koja još živi u 20.stoljeću i misli da se sve rijesava "kopanjem" po mojem i tatinom mobitelu...tako je svaki mjesec pa od stresa prestanem jesti i smrsavim barem 2-3kg.....Jesam li ja premrsava ili debela i dali trebam smrsaviti ili se jos zbucati...
johnwilliamstrustfirm@gmail.com
96Nedjelja, 25 Lipanj 2017 07:54
mr john
Kontaktirajte nas danas za hitnu e-poštu o kreditu sada @ 2% stopa johnwilliamstrustfirm@gmail.com
ZELIM SMRŠAVITI
95Srijeda, 17 Svibanj 2017 15:57
Antonia
Imam 14 godina za 2 mj. 15 punim visoka sam oko 163 cm a imam 70 kg imam viska kilograma i drzim vec tu težinu oko 4 mj željela bih jako smršaviti jer sam debela i drugi mi to govore imam velik trbuh doslovno bila sam na dijeti nekoliko puta ali mi nista nije pomogla mnogo neznam sto vise da radim uskoro je ljeto nezelim ni pomisliti da cu cijelo ljeto provesti u kuci od srama POMOZITE MOLIMA VAS NEKAKO.
.....
94Četvrtak, 16 Veljača 2017 21:46
....
Dakle imam 12 g. I imam 160cm i 58 kg
Nisam debela i jako sam ljepa i popularna
U skoli ali imam pre velike sise
CURE OD 13-14 GOD RAZUMIJEM VAS
93Ponedjeljak, 12 Rujan 2016 16:34
Mala ovisna
Znaci ja nisam na dijeti,imam 13 godina,imam 57kg i jako sam smrsala unatoc tome sto moji kili nisu savrseni. Molim vas cure od 13-14 godina da se smire malo i da mi se jave u raply c da im posaljem svoju "carobnu" tablicu jer su svi primjetili kako sam smrsala u 28 dana jako brzo pomocu par stvari,ne djete i jedne aplikacije u kojoj sam vjezbala samo 5 minuta na dan. Znaci ja imam super savjete i trazila sam na internetu i molim vas ako vam ista treba javite se meni rafo cu vam pomoci.
Pomoc...
92Nedjelja, 21 Kolovoz 2016 20:36
Macka
Ja imam 11 godina,u sijecnju cu navrsiti 12,visoka sam 148 (znam da sam niska,ali takvi su mi svi u obitelji).Bila sam preko ljeta na dijeti,imala sam na pocetku 53 kg sada imam 42 kg.Dakle,moje pitanje je:Da li sam ja sa svojih 148cm i 42 kg i BMI 19.2 debela.Sebi izgledam super,trbuha malo imam ali svi mi sad govore da je to normalno i da cak izgledam mrsavo.Pliiz odgovorite vazno mi je
Može pomoć molim vas
91Četvrtak, 14 Siječanj 2016 22:08
Nitko
Imam 12 god. ,visoka sam 155 cm, imam 56kg.Mama mi stalno govori da sam debela ,da previše jedem . Možete li mi pomoćii
imam pitanje
90Srijeda, 25 Studeni 2015 16:55
debo
imam 13 godina visok sam 174 imam 64 kg i jabi bar da smrsam 40 kg ako ko zna kako nek ostavi komentar unaprjed HVALA
buca
89Ponedjeljak, 14 Rujan 2015 15:23
ema

zdravo imam 15 godina visoka sam 1,67 a imam 64 kile drugarice mi govore da sam taman mama mi govkri da smrsam nos koju kilu a ja bi volila da imam 60 kila ja mislim da za moje godine i visinu 60 kila je dovoljno molim za savjet

srednje zadovoljna
88Ponedjeljak, 18 Svibanj 2015 16:41
LuLu

Imam 13 godina i visoka sam 174cm a tezina mi je 80kg i znam to je prrvise ali ja sam te kila dobila uz pomoc tabletama kojim su ne "sopali" i to sad tesko ide dolje... Sto se tice trbuha nisam previse opterecena s njim koliko sam s gornjim dibelom nogu..e tu je ziva katastrofa...imam jaku lijepu gradu nogu i sve to ali...debele suuu...mrzim kad ravno stojim onda mi taj gornji dio nogu doslovno viri van iz cijelokupnog tijela...MOLIM VAS POMOCC!!!

pomoccccccccc
87Utorak, 28 Travanj 2015 15:13
debelaaaaaaaa

bok imam 11,5 god visoka sam 161 a imam 68 kila molim vasss pomoćć svi mi se rugajuuu imam samo par prijatelja moram smrsaviti do ljeta plizzzz pomozite i odgovorite mi

nemogu smrsaviti
86Četvrtak, 26 Veljača 2015 11:12
debela

Cao, imam 11 godina I 52 kile. Slalno vjezbam trbusnjake I vjezbe ali to nadoknadim s hranom.. zelim doci do 44 kile.. ali mi ne ide samo se vise debljam!! Pomozite molin vas

Trebam smrsaviti!?
85Petak, 06 Veljača 2015 09:38
Buca

Ejj ljudii imam 14 godina i visoka sam 171-172cm.;imam 53kg nezz sto da radim!?noge su mi predebeeeleeee... Molim vas pomoc!?

pomocc
84Četvrtak, 08 Siječanj 2015 23:33
debela

Ja imam 14 godina. Visoka Sam 160 A imam 55 kg, od proslog vaganja ima 2 mjeseca Tara sam imala 44 kg jedem kao luda. Bavim we odbojkom . Svi govore da sam preljepa I mrsava Ali ja to ne vidim. Upisat cu medicinsku u Puli I nemogu ici tako debela... Molila bi vas da mi posaljete neku dijetu da bar malo smrsavim

POMOZITE MI!
83Utorak, 11 Studeni 2014 18:55
Jelena Milinović

Imam 13 godina.Visoka sam 154 cm i imam 60 kg.Jako sam debela.Moram smršati.Moj san je da postanem manekenka.Pomozite mi.Želim imati manje od 50 kg.ŠTO ĆU NAPRAVITI?MOLIM POMOĆ!!!!!!!!!!!!

Odgovor:

Postoji mnogo načina da ostvariš svoj cilj. Ali imaš samo 13 godina i moraš biti jako pažljiva o odabiru svog puta. Dijete ti definitivno ne preporućujemo, jer u tvojim godinama one mogu biti pogubne.

Slobodno nam se obrati direktno na mail vitalis@vip.hr te ćemo ti dati kontakte naših nutricionista i osobnih trenera koji će ti sigurno pomoći.

Plakat cu želim smršaviti
82Srijeda, 05 Studeni 2014 22:31
Debela za sebe!

Ja imam 44 kg i imam trbuh te salo oko nogu ali gore.Trbuh nije velik,ali mem mama upozoravala da se ne udebljam,a sad imam uske majice i kad ih obučem vidi mi se trbuh!! Sve prijateljice imaju trbuh ali ga skrivaju ali ja ga neću imati!! Ne mogu koristiti dijetu sa nekim stvarima koje ne mogu nabaviti.Samo trebam saznati kako da smanjio trbuh! U prvom mjesecu cu 12 g.

Pomoć
81Srijeda, 05 Studeni 2014 22:28
Molim vass
Ja imam 44 kg i imam trbuh te salo oko nogu ali gore.Trbuh nije velik,ali mem mama upozoravala da se ne udebljam,a sad imam uske majice i kad ih obučem vidi mi se trbuh!! Sve prijateljice imaju trbuh ali ga skrivaju ali ja ga neću imati!! Ne mogu koristiti dijetu sa nekim stvarima koje ne mogu nabaviti.Samo trebam saznati kako da smanjio trbuh! U prvom mjesecu cu 11 godina.
Predebela :( Upomoć !
80Ponedjeljak, 06 Listopad 2014 16:34
Sedmašica

Ovako , moje prijateljice misle da nisam toliko debela , ali ja znam da jesam . Imam 60 kila , a visoka sam 161 , možda se nečini prepuno ali zbilja je (za mene ). Moji doma govore da obvezno smršavim . Ipak mislim si još malo srednja , kako ću naći dečka ovakva ? MOLIM VAS POMOZITE ! :(

MOLIM za pomoć !
79Srijeda, 01 Listopad 2014 16:36
Sedmašica

Visoka sam 160 i imam 60 kila (predebela sam ) Nez kako da smršavim trebam li ići na djetu ili ,...?

debela san u struku a za petnaest dana trebam smrsavit molim pomoc
78Srijeda, 20 Kolovoz 2014 14:43
mirna12345

ZOVEM SE MIRNA VISOKA SAM 153-155CM A IMAM 51KIL MOZDA VAM SE CINI KMALO ALI IMAM TRUBUH KAO TRUDNICA POMOZITE DA SMRSAVIM U STRUKU I BDV SAD CU 12GODINA I DOK POCNE SKOLA MORAM SMRSAVIT MOLIM POMOC ODMAH HVALA.

Jedino kaj ti vrijedi ti je koncentrat od q-labosa. Fiberboost

????
77Srijeda, 09 Srpanj 2014 18:42
mala_juricka

imam 12 god. Visoka sam 155 cm i imam 40 kg.Prema svim mogućim izračunima na računalu i prema mišljenju obitelji normalne sam težine, čak se mogu udebljati. Ali moje noge su jednostavno široke?! ne znam zašto! Puno treniram pa mi neki kažu da su to mišići ali ja ne vjerujem. Ipak ne vježbam danonoćno!!!!!! plizzz, help!

molim vas pomozite!!!! :(
76Ponedjeljak, 21 Travanj 2014 19:04
debela...

imam 12godina,visoka sam 161 i pol cm imam nebi vjerovali 80 kg.3 godine sam se držala na 54 ali sam se toliko udebljala da ni sama ne vjerujem!želim smršaviti do ljeta.svi u školi mi se izrugivaju i imam samo 2 prijatelja.željela bih smršaviti ali neznam koji način je najsugurniji!? tužna sam i stalno se plačem jer sam predebela!!oblačim se tako da izgledam mršavije ali nemogu tako više!neči imat dečka :( MOLIMA VAS,DAJTE MI POMOZITE!

neeeee:(
75Nedjelja, 23 Ožujak 2014 18:43
aaaaaahhhhhh

imam 15,5 god i imam 79 kg:/ moram do ljeta smrsaviiiit i to jakooooooooooooooooooooo

I need an answer
74Subota, 01 Veljača 2014 15:33
Anonimna
Cao. Imam 14 godina,visoka sam 161,a imam 63-64 kilograma,zelim da smrsam imam sala na stomaku i bokovima,zeljela bi da smrsam 10 kilograma,bila sam na dijeti,za mjesec sam smrsala samo 3 kg,radila sam nek vjezbe,da li mogu za 3-4mjeseca s hodanjem sat dnevno,i dijetom smrsati 10 kilograma? molim vas,odgvorite mi.
Debela
73Utorak, 19 Ožujak 2013 09:29
XXX
Hi! Imam 11 godina,visoka sam 157 i imam 45 kg! Butine su mi debele a stomak mi je normalan! Da li je normalna tezina 45 za mene?Molim vas pomozitee zelim da smrsam barem 5 kg. HVALA!!
trebam pomoc
72Srijeda, 13 Ožujak 2013 10:24
lasa
imam 15 godina visoka sam 170 i imam 75 kg u struku nisam debela nego imam problem s nogama,trebam vas savjet kako da ih stesem? pozdrav
Nadam se da nisam debela!
71Srijeda, 13 Veljača 2013 16:17
Smile_words
Bok,Imam 12 godina,visoka sam 157 a imam 47 kg.Ja mislim da sam predebela sa svoje godine i htjela bi smrsavitii!!!Pomooziteee cekam vas odgovor!
Zelimmmmmm smrsatii
70Subota, 08 Prosinac 2012 12:25
Ajla
Upomoććććććććććććć :(
Zelim da smrsammmmmmmmmmm :( Alii ne znam kako
Imam 12 godina . Visoka sam 158 cm :) Imam 67 kg . Predebela sam :( . Želim da smrsam ali ne znam kakooooo :( Molim vas pomozite miiiiiiiiiii :(
kako da smrsavim 10kg
69Nedjelja, 02 Prosinac 2012 09:45
jaa
Cao! Imam 15godina. Visoka sam 163 cm. Imam 50kg. Mislim da sam debela i zeljela bih smrsaviti 10 kg. Molim pomozite kako!
pomoć
68Subota, 01 Rujan 2012 16:04
lina
Bok ja sam lina, imam 14 godina idebela sam. Visoka sam 170cm, a imam84 kg. Svi mi
Se rugaju da sam debela. Očajna sam. Roditelji mi kažu da moram na dijetu. Probala sam
ih desetak ali svaki put dobijem par kila više. Od zadnje sam dobila 8 kg. Moram smršavit
20 kg. Pomoć ogromnoj svinji.
POMOĆ!
67Subota, 28 Srpanj 2012 00:40
Lorena
Molim za pomoć!
Imam 15 godina visoka sam 161 i imam 63-64 kg..
Ugl. ja sam predebela trebala bi smršavit oko 8 kg no neznam kako, sve sam isprobala i niš...
Imam problema u struku jako sam široka a bokovi da negovorim mjerila sam i 101 cm su široki, molim neku dijetu!
Upomoć, molim vas!!
savjetnica
Četvrtak, 13 Rujan 2012 10:57
doris
51 kilu bi trebala imat
hehehhheehehh
66Četvrtak, 21 Lipanj 2012 12:53
hehe
kako da smrsavim u mj dana bar 10 kg?
Tia
65Četvrtak, 12 Travanj 2012 12:24
Dijeta.hr
Nemam što drugo dodati nego: Mama je uvijek u pravu.
Ti si još u procesu razvoja i nikakve dijete tebi ne mogu donijeti ništa dobro. Ono što je pozitivno kod tebe je volja za tjelesnom aktivnošću. Jer računica je jednostavna, koliko hrane uneseš toliko ju trebaš potrošiti. Ono što bi mogla promijeniti je način trčanja, jer dokazano je da pravocrtno jednolično trčanje i nema neke koristi, te ti preporučujem nakon zagrijavanja da trčiš dionice jačeg intenziteta.
HELP!
64Srijeda, 11 Travanj 2012 22:15
Tia
Hello! :D Imam četrnaest godina, visoka sam 169 cm, imam 62 kg. Moje prijateljice kažu da sam debela (actually me tako i zovu -.- DEBELA!!!), moja majka kaže da sam savršene mase uz moju visinu, moj otac se slaže s mojim prijateljicama -.- . Ovako izgledam oke, ali u kupaćem kostimu se baš vidi da imam trbušćić. xD Htjela bih ''skinuti'' barem 3 kg. Svaki treći dan trčim u parku (oko 30 min),a onda napravim 20 čučnjeva i 35 trbušnjaka. Jedem pet puta na dan, ali umjereno. Unatoč svemu tome, kile se ne ''skidaju''. Molim vas, pomozite mi. :)
Upomoć
63Ponedjeljak, 13 Veljača 2012 10:48
lena
Bok , imam 13 godina , visoka sam 159 cmi imam 57 kg . Molim vas pomozite , stvarno želim smršaviti ali nemam inspiraciju a željela bih imati barem 52 kg što da radim ?!!!
Upomoć
62Utorak, 10 Siječanj 2012 14:23
anna
visoka sam 165 cm imam 14 godina i debela sam imam 60 kg pomozite mi kako da smršavim molim vas upomooooćććć
Pomozite
61Utorak, 10 Siječanj 2012 14:20
upomoć
jako sam debela i ne znam kako smršaviti pomozite mi kako da smršavim
upomoć
60Petak, 05 Kolovoz 2011 20:49
martina
molim vas pomozite imam 12 godina visoka sam 166 cm i imam 95 kg molim vas pomozite mi
da li sam debela
59Subota, 16 Srpanj 2011 14:31
milica
imaam 10 godina visoka sam 153cm i imam 44kile.mama mi kaze da nisam debela ali ja ipak mislim da sam debela i da trebam smrsati. molim vas pomozite mi!
HELPP
58Ponedjeljak, 27 Lipanj 2011 23:19
Luna
imam 16 godina,visoka sam 169 cm,i imam 70 kilograma kako da se riješim viška ? pozdrav :)
plizz help
57Ponedjeljak, 13 Lipanj 2011 20:51
debelaaa
imam 14 godina,visoka sam 176 i imam 75 kg
trebala bi smršaviti 8-10 kg
kako??
debljina
56Petak, 06 Svibanj 2011 22:53
ak
ja sam visoka 165 imam 104kg zahvaljujucim svim mogucim djetama tableta i caja to me dovelo do tih kila. Imam iza seb 2 poroda i mislim da mogu smrsaviti a vi balavice ne pisite gluposti jer ste sve jos u pubertetu postat cete anoreksicne. mislite da ste debele pa POGLEDAJTE SE za mene vi ste ok.Imam debele noge i debela sam ste bi ja onda trebala ?
kilo
Ponedjeljak, 29 Listopad 2012 20:36
dino
nadji decka
Kako smrsati
55Ponedjeljak, 25 Travanj 2011 13:16
Miley
Caoo
Ja moram da smrsam jer izgledam debelo.
Visoka sam 157 i imam 49-50 kg
Ima li neko ideju???
ne brini
Ponedjeljak, 09 Siječanj 2012 22:11
ak
zdravo . Ja sam visoka 157 imam 44 kile i imam 12 godina.......samo izbazi slatkise i to ti je odgovor....ja sam jedno vreme mislila da sam debela ali to je zato sto gledamo one manekenke.....ne moze svako da bude manekenka
Sve je u glavi
54Subota, 16 Travanj 2011 19:13
Lili
Imam 27 godina i ne mogu da vjerujem svojim očima šta ljudi ovdje pišu. Ova djeca od 12-16 hoće da izgledaju kao kosturi. Ma ko ih uopšte gleda - imaju samo 12 ili 13 godina!Možda bi bilo bolje da razmišljaju kako da imaju što bolji uspjeh u školi i da "imaju nešto u glavi" umjesto što satima sjede za kompjuterom i traže kako da smršaju. Pa recimo, ako u školi pojedeš bananu umjesto pice, dođeš kući i učiš 2 sata, malo prošetaš i naveče ne jedeš u 22h naravno da ćeš smršati. Sve je to "u glavi". Ja sam visoka 181cm i imam 69kg. Mjesecima sam razmišljala o tome kako sam debela, bila na 101 dijeti i ništa.... Kada sam "promijenila ploču" i rekla "ma briga me, obući ću i ja suknju i ne interesuje me šta će mi drugi reći" shvatila sam da je sve stvar samopouzdanja i vidjela sebe u ogledalu "mršavijom". Sada raspoređujem obroke, trudim se da nemam vremena da "jdem bez beze", pročitam neku knjigu, naučim nešto novo, šetam koliko mogu stići od obaveza i to je to. Zadovoljna sam, nasmijana i ne razmišljam o onome što me rastužuje. Ma pogledajte oko sebe! Uvijek ima neko ko je deblji od vas - i mislite na svoje zdravlje. Evo dok ja napisa ovaj roman nisam ništa jela! Rasporedite obaveze i budite sretni! Ljudi će uvijek imati ražličita mišljenja o vama. Šta mislite kolika sam ja kad obujem štikle od 10cm? Zašto bih se stidjela - neka se stidi žirafa, viša je od mene, a još nije u štiklama. Pozdrav svima i zapamtite - SVE JE STVAR SAMOPOUZDANJA
HELP!!
53Ponedjeljak, 11 Travanj 2011 14:11
Renata
Visoka sam 162 cm imam 14 godina i imam 60 kg..Jeli to previše? ako je ima te li neku dietu?!? HELP :/
mršavljenje
52Četvrtak, 17 Ožujak 2011 17:22
vanja
visoka sam 145 i imam 48 killa kako ih skinut pobala sam na sve načine i ništa
Svima
51Ponedjeljak, 14 Ožujak 2011 14:59
ak

Drage moje debeljuce, stiže nam proljeće, sad će biti sve puno lakše, više ćemo se kretati i manje jesti. Tko hoće smršaviti, nek se zaljubi! Isprobano! A i to se događa u ovo najljepše godišnje doba, kad tek dolazi ono najbolje.... Pusa svima!

Ovo je komentar naše čitateljice Vesne i jednostavno smo ga morali objaviti na naslovnici.

Svaka čast !

imam jedno pitanje
50Nedjelja, 20 Veljača 2011 13:29
zabrinuta
imam 13 god. i nečete vjerovat 90-92 kg...zanima me kako bi mogla skinut 30-35 kg u mjesec dana...molim vas da mi ogovorite...unaprjed HVALA...
???
Ponedjeljak, 28 Veljača 2011 21:47
mama Sanja
razmisli koliko ti je trebalo za tih 30 - 35 kg viška. E, pa za skinuti to trebati bar duplo vremena, ali ne odustaj, Ne papati kruha, večerati mlijeko i jogurt + jabuka, trčati i kretati se, a ne spavati poslije obilnog ručka, i do ljeta si mačka i pol. Sretno...:)
kako cu smršaviti
49Subota, 12 Veljača 2011 08:10
Daja
stara sam 13 godina,visoka sam 172 želela bih smršaviti imam 78 kg????
Help! Help!
48Ponedjeljak, 07 Veljača 2011 23:36
kobrcava
Hej, Imjam 13 godina i visoka sam 165-166,5 cm imam 64 kg. Jako volim slatkise i to je moj problem,a li ne znam kako da pocnem dijetu. U vijek kazem: od daqnas ne cu jesti slatko!, i onda vec drugi dan pojedem cokoladu. to da napravim. Imam vecu straznjicu, hvala Bogu ne ogromnu, ali dovoljno velikuda ju trebam smanjiti,a i noge su mi deblje. Sve mi cure kazu, frendice, da nisam debela i da nisam buca, vec da sam normalna, a starci i kazu da sam buca, pretila. Sto da radim? I jesam li o vasem misljenju pretila ili debela???? Pomozite mi, molim Vas!
Unaprijed hvala.
pommozite mi :(
47Nedjelja, 09 Siječanj 2011 20:05
Martina
hej, imam 15 godina, visoka sam 158 cm i imam 64 kg i nikako ne mogu smršaviti..imate koji savjet, idem u srednju školu i već me sram jer su sve moje frendice jaako mršave a ja imam veliki trbuh i debele noge :((
molim vas, pomozite mi.
unaprijed hvala.
ETO LJETA UF
46Nedjelja, 02 Siječanj 2011 11:57
ŠTA DA RADIM
E OVAKO ZNAM DA MI NEČETE ODGOVORIT JER NISTE DOSAD NIKOM AL MAKAR SASLUŠAJTE. IMAM 56 kg 13.5 god I VISOKA SAM 158.5 ŠTA DA RADIM BLIŽI SE LJETO IDEM S RAZREDMO NA MORE A SRAM ME?? POMOZITE!
problem
45Četvrtak, 16 Prosinac 2010 11:17
marija
imam jedan problem sa mene nejdu kile a visoka sam 165 i imam 70 kg jedino kada sam uspjela je sa gladovanjem. kao da to popravim
poz
44Srijeda, 03 Studeni 2010 03:11
ak

Izbrisano zbog nepoštivanja pravila

BMI kalkulator
43Ponedjeljak, 01 Studeni 2010 10:37

Izbrisano od strane administratora zbog nepoštivanja pravila.

mrsava sam i zadovoljna :)
42Utorak, 26 Listopad 2010 15:34
ee ovako, sve vas zanima kako smrasati, e ovako: bila sam debelaaaa puno 173 visoka a 67 kila, fujjjj jel mozete to zamislitiii. bljak , znam ee sad kad se sjetim sebe i kad gledam slike povraca mi se... aali sad sam tanka ko' prut ne bash tako ali sam mrasava e sad sam visoka 176... a teska 50 kg. e to sad nije toliko lose da sam ja sa 67 sisla na 70.. e sad kako sam.. RECEP ZA MRSAVLJENJE .... prvo I NAJVAZNIJE nemorate se odreci slatkisaa, već.... kada jedete nemojte se pretrpavat samo jedite da ne budete gladni da ne osjecate glad.. tako za svaki obrok i izbejgavajte sto viseee masno i kaloricno ali mozete i to jesti... ponekad ja sam nema sta nejed ii nikako da se udebljam... svidja mi se too jakooo!!!! ii nemojte da kada vam je dosadno da uzmete i da jedete već stavite zvakacu gumu.... žvake su cool.... one su mi najvise pomogleeeee.... nadam se da ce i vama.. e sad ako imate neko pitanje u vezi ovog slobodno postaviteee :D nadam se da sam vam pomogla :*
debeli
41Utorak, 12 Listopad 2010 19:58
ljudi vi niste normalni.....sta vam je skoro niko nema ni 15 godina a mislite da ste debeli.....zivite svoj zivot i briga vas
(:
40Subota, 09 Listopad 2010 21:04
imam 14 godina visoka sam 173 cm i imam 63 kile
je li to previse ???
hy
39Petak, 03 Rujan 2010 10:39
imam 14 godina visoka sam 166cm i imam 55 kila jesam li predebela
voljela bih smrsavit barem 5 kila ali kako
BMI kalkulator
38Četvrtak, 02 Rujan 2010 16:48
Super članak. Dodao bih da svi koji smatraju da su debeli, prije nego se počnu uzrujavati, provjere jel to zaista tako, BMI indeks kalkulator je za to dovoljan, evo linka: http://krenizdravo.com/prehrana/izracuniajte-bmi-indeks- tjelesne-mase A tek onda slijedi dijeta i ostalo.
kako smršaviti u 7 dana 4 kile
37Ponedjeljak, 30 Kolovoz 2010 16:10
bok imam 12 godina i imam 51, 52 kile a visoka sam 154 cm a sta je još gore treniram džudo a želim biti ista kao prošle godine ,a tada sam imala 48 kg!!! molim vas pomozite mi još malo počinju treninzi a i počinje škola
ee
36Subota, 28 Kolovoz 2010 16:38
imam 13 godina i imam 66 kila..koliko moram koristitiv ovo s vodom...da barmalo smrsam...idal mogu pu no vise od jedne csase piti i onda da bude 5 kila ane 3 kila...i kakobih mogao salo izgubiti
kako smrsaviti za mjesec dana
35Ponedjeljak, 02 Kolovoz 2010 12:36
imam 15 god,visoka sam 165 cm a imam oko 58 i 59 kg kako da za mjesec dana smrsavim...a i molim vas recite mi koliko bi kg trebala imati i jesam li predebela....roditelji mi kazu da sam normalne tezine a ja po sebi mislim da sam debela...imam malo stomaka al sam mrsava u struku,noge su mi normalne itd...najdgori mi je problem stomak nema ga puno al bi ga voljela skinti... PLEASE AKO JE IKAKO MOGUCE POMOZITE I ODGOVORITE MI NA OVAJ KOMENTAR....unaprijed veliko HVALAAAAAA!!!!!!
34Ponedjeljak, 02 Kolovoz 2010 12:34
imam 15 god,visoka sam 165 cm a imam oko 58 i 59 kg kako da za mjesec dana smrsavim...a i molim vas recite mi koliko bi kg trebala imati i jesam li predebela....roditelji mi kazu da sam normalne tezine a ja po sebi mislim da sam debela...imam malo stomaka al sam mrsava u struku,noge su mi normalne itd...najdgori mi je problem stomak nema ga puno al bi ga voljela skinti... PLEASE AKO JE IKAKO MOGUCE POMOZITE I ODGOVORITE MI NA OVAJ KOMENTAR....unaprijed veliko HVALAAAAAA!!!!!!
33Ponedjeljak, 02 Kolovoz 2010 12:34
Nisi debela
Utorak, 03 Kolovoz 2010 00:08
Kao prvo tvoji roditelji su u pravu, ti sigurno nisi debela.
Za održavanje tjelesne težine u tvojim godinama preporučuje se samo bavljenje nekom fizičkom aktivnošću.
Npr. uzmi si svaki dan vremena za 45 min. trčanja i to je više nego dovoljno.
visoka sam,mršava...možda?
32Subota, 31 Srpanj 2010 18:09
eyyy bok svima evo kaj mene muči...
Imam 15god. visoka sam 174cm i imam 58kg...htjela bih nabaciti koju kilu,tj. ona uvijek dobro dođe...Fakat imam dobre navike jedenja i nemam nikakvih problema ali ja sam od nekih "sretnica" na koje se kile ne love....help!!!
debela sam kako smrsavit
31Nedjelja, 11 Srpanj 2010 18:15
pomozite
debela sam
Utorak, 20 Srpanj 2010 13:42
imam 12 godina i imam 50 kg......................želim znati kako smršaviti u što kraće vrijeme jer se pripremam za more...................
Kako smršaviti ??
30Četvrtak, 08 Srpanj 2010 11:53
Bok ja sam visoka 164 cm, imam 63 kg i 14 godina.
Jesam li predebela za svoje godine?? Željela bi smršaviti bar 5 kg!! Molim vas za pomoć!!
Kako mogu smršaviti u 1 sat?
29Četvrtak, 08 Srpanj 2010 10:45
Je li istina da se može smršaviti u jedan sat?! Mislim da je to nemoguće, jer treba puno truda. Ako može, odgovorite mi kako!
pomozite
28Četvrtak, 01 Srpanj 2010 23:34
visoka sam 166 i imam64 kg mislim da sam debela voljela bih smrsati bar 3 kg ali nikak ne uspjevam pomozite mi i sta mi savjetujete
molim te pomozi!
27Četvrtak, 01 Srpanj 2010 22:19
imam 14 godina ,visoka sam 157 i imam 56 kg.svijetle sam puti ,plavih očiju i svijetlo smeđe kose(gotovo plavuša) nisam zadovoljna svojim izgledom jer smatram da sam debela....pokušala sam sa dijetom ali se rezlutati ne vide molim te pomozi! KAKO DA SMRŠAVIM 6 KG? hvala :)
imam pitanje
26Petak, 25 Lipanj 2010 10:56
imam 12 godina i nečete vjerovati 80 kg
kako da smršavim barem 20 kila HELP!
ooo
25Utorak, 22 Lipanj 2010 11:59
imam 13 godina imam 65 kg...jel to previse..ikoliko bi trebao ovu dijetu koristiti da se smrsa bar salo izbaciti????????
caooo
24Ponedjeljak, 21 Lipanj 2010 12:19
Hy ,
Visoka sam 160 imam 13 god. i 53 kg .Trebam hitno smršaviti oko 5kg molim vas POMOZITE!!!!Kako se rješiti sala????
predebela
23Srijeda, 26 Svibanj 2010 11:27
imam 25 godina, dvoje djece, visoka sam 170 cm i imam 70 kg.... blizi se ljeto i trebam neki savjet za djetu ili tablete, ali nešto ekspresno....ogromna sam
;((((((((
22Srijeda, 19 Svibanj 2010 15:14
EH moje cure,vi ste visoke iznad 160 i imate 60 kila,pa kažete da ste debele,ja sam visoka 158 imam 66 kile,iako nije da je to očito na meni,ali kada stanem na vagu,jednostavno pokazuje 66! Voljela bih maknuti tih 10 kila! Ali ne znam kako,jer zadnji put bila sam na dijeti i na kraju u mjesec dana izgubila samo kilu! Ne razumijem možda se nisam dovoljno "pridržavala" plana,ali nije mi se tako činilo!
........
21Srijeda, 19 Svibanj 2010 15:10
Imam problem,kao i vi,zato i jesam na ovoj stranici.
Stvar je u tome što kada rukama uhvatim svoj trbuh,nema sala nema ničega,a i trbuh jedva da imam u rukama,ali kada se pogledam u ogledalo izgledam deblje,i u nogama i u trbuhu.Udebljala sam se 6 kg,i voljela bih to maknuti,istina je da sam počela jesti više slatkog i tako tih sitnica koje vam znaju falit,ali zato sam se pred 10 mjeseci počela bavit plesom,a sada ću početi i smanjit prehranu,tj izbacit to slatko,jer sve moje prijateljice 8. razz (ne sve ali većina) imaju manje od 60 kg,barem 58,imaju,a da bih došla do 58,moram smršavit 4 kg!
:(
20Četvrtak, 29 Travanj 2010 11:11
imam oko 59kg,visoka sam 166 cm...mislite li i vi da je to previse s obzirom na moju visinu? nikad prije me to nije zamaralo no sad da! nisam sad ne znam kako debela no zivciraju me moji kukovi...oni su predebeli s obzirom na moje dugacke noge! zna li ko kako pomoci? hvala :)
kako smrsati za tjedan dana
Četvrtak, 03 Studeni 2011 10:53
nikola saric
imam 12 godina visok sam 161 imam 65 kila.i koji je najbrzi put da smrsam za jedan tjedan
.....
Ponedjeljak, 03 Svibanj 2010 20:30
boze...vi ste svi bolesni
?
19Ponedjeljak, 26 Travanj 2010 17:45
imam 14 godina, visoka sam 177 i ima 78 kg..imam debele noge i zanima me kako da smršavim? heeeeelp. pomozite mi moliim vaas. ljeto samo što nije tuu. :/
imam piitanje!
18Subota, 24 Travanj 2010 20:58
imam 14 godina.visoka sam 157 cm i teška 50 kiLograma /:
imam probLem u nogama.u trapericama mi još i dobro izgLedaju aLi kad se skinem u kupači umrem od srama ://
pomozite mi mooLim vaas.kako se moogu riješiit tooLike masnoće u nogaama.?.
hmm
17Nedjelja, 04 Travanj 2010 00:45
bok...viskoa sam 174 i imam 75 kila...zelim smrsaviti 8 kila...molim vas za savjete kako i sto...unaprijed hvala : )
predebela
16Petak, 02 Travanj 2010 16:01
cao imam 15 godina visoka sam 164 a teska 60 uskoro se blizi matura a ja sam predebela sta bih trebala uradit voljela bih smrsat makar 10 kila vas pomoc mi treba unaprijed hvala
Koliko ?
15Srijeda, 24 Ožujak 2010 21:57
Imam 18 godina,i visoka sam 174 cm, i imam 67 kg !! Voljela bih smršaviti bar 10 kg !! Da li je to moguće,i kako ??
Hvala Vam puno !! :))))
:***
jesam ili nisam?
14Subota, 13 Veljača 2010 16:40
imam 14 god. visoka sam 1.65 i imam 54 kilogramaa....stomak mi bas i nije ravan,a ja zelim da ga sto prije izgubim...isla sam u teretanu,ali nista od toga...jednostavno ne znam sto cu....roditelji mi govore da sam normalne tezine,ali ja ipak mislim da bih trebala malo smrsaviti i skinuti stomak...sto vi mislitee....molim vas odgovorite...:(
:)
Nedjelja, 14 Veljača 2010 12:43
..puno vam hvalaa....:)))
:)
Nedjelja, 14 Veljača 2010 01:13
Normalno da nisi, kao prvo ti imaš 14 godina i svaka dijeta može utjecati na tvoje zdravlje, a posebno na hormone pa si možeš samo učiniti "medvjeđu uslugu".
Što se tiće trbuha, najbolje za gubljenje su Aerobni vježbe (trčanje, plivanje itd), a to ti može samo koristiti.
Znaći u tvojim godinama ne ići na dijete i piti nekakve pripravke za mršavljenje.
debela sam
13Ponedjeljak, 08 Veljača 2010 20:38
ja imam 12 godina i imam šezdeset i nešto kilograma,ne bih trebala toliko imati,željela bih imati bar 50 ako ne 40 i nešto!!ali moj problem je taj da se nemogu suzfržati od one hrane koju volim,a deblja..želim smršaviti ali nisam odlučna!!!!poooomozite molim vas
pomozite ako mozete
12Četvrtak, 21 Siječanj 2010 21:51
pozdrav ja imam 104 kg i imam 16 godina,spasava me sto sam krupan i to se mnogo ne vidi sad sam se ugojio a imao sam 100 kg,treniram dzudo mislim da je problem u ishrani treba mi nesto sto ne goji a sit sam od toga....unapred mnogo hvala...
I need to be thin
11Subota, 09 Siječanj 2010 13:12
Imam 15,5 g i visoka sam 167, imam 44-45kg. Kako da smršam? Željela bih imati 40-42kg
kety
10Nedjelja, 03 Siječanj 2010 10:58
ja imam 12 skoro 13 god visoka sam 157cm i jako sam debela od 55kg i voljela bih smršaviti 5kg
pitanje
9Četvrtak, 03 Prosinac 2009 19:39
Imam 12 i pol godina,visoka sam 156 cm.Sa trbuha mi vjesi dosta celulita,a i na nogama ima malo.To me toliko živcira da bih najradije otišla na operaciju da mi isisaju taj silni celulit!!!!!!!!!!!!!!!!
JoJO efekt
8Ponedjeljak, 23 Studeni 2009 10:30
ja imam 13 godina i visok sam 162cm i težak 70kg. Molim vas pomozite mi zato što sam već očajan i razmišljam o tabletama :( . Moj problem je da kad god smršavim 3,4 ili 5 kilograma vrati mi se sa pojačanjem i budem puno deblji nego prije.Molim vas pomozite dok nisam prešao na loše dijete
JoJ
Utorak, 24 Studeni 2009 00:40
Nevjerovatno ali istinito, čalanak kako smršaviti bez puno muke je naš najčitaniji članak.
Ali kako se kaže bez muke, nema..... ili bar malo muke.
Kako si i sam spomenuo naša stranica se bavi zdravim načinom prehrane i zdravim naćinom života što dijeta po definiciji rijeći i je.Tako da i preparati koje promoviramo na stranicama moraju biti prirodni, npr. zelena kava, nikako nekakve tablete.
Isto tako u tvojim godinama nekakve dijete uz pomoć tableta ili nekakve drastične dijete nisu preporučljive.
Za početak bavljenje nekakvim sportom ili čak rekreativno trčanje uz pravilnu prehranu biti će sasvim dovoljno.
Zapamti, svaki početak je težak, tako da i početak nekakvog trčanja biti će na početku težak dok ti se organizam ne navikne.
Nakon 20-tak dana to će ti biti dnevna rutina i nečeš moći bez toga.
Voljeli bi kada bi nam poslao raspored aktivnosti i jelovnik za tvoj jedan prosiječan dan.
jesam li pre debela
7Četvrtak, 19 Studeni 2009 21:09
imam 13.godina..visoka sam 1.59.imam 61 kilu jel sam predebela..čekam vaš odgovar
Odgovor
Subota, 21 Studeni 2009 01:37
Ako uneseš svoje podatke u kalkulator indeksa tjelesne mase, vidjeti ćeš da nisi predebela.
Tvoja je težina normalna, pogotovo jer si ti u pubertetu i dalje ćeš se razvijeti.
Nadamo se da smo odgovorili na tvoje pitanje.
smatram da sam debela
6Utorak, 27 Listopad 2009 15:08
imam 14 god,visoka sam 1,61 i imam 58kg....nesmatram da sam toliko debela al moj stomak nije toliko ravan...i moje noge su malo krupnije od one velicine koju bih ja htjela...nebi htjela da sam ni pre debela ni mrsava...voljela bi da mi kazete da li sam debela i ako jesam kako da smrsavim ...pomoziteeeee
Ne smatraj da si debela
Utorak, 27 Listopad 2009 23:11
Ako i pogledaš kalkulator indeksa tjelesne mase, ti imaš idealnu kilažu.
Pitanjue trbuha nema nikakve veze s dijetama ili mršavljenjem, na tebi je da se baviš nekim sportom ili jednostavno da kreneš na fitness.
Nepismena
5Utorak, 14 Srpanj 2009 01:32
Ne kužim, koja si ti (Ana) i od kuda si se stvorila, odi ti lijepo na neki drugi site pa tamo piši takve gluposti, pa baš su curi dobro odgovorili, kaj bi trebala imati 40 kg.
Pismena
4Utorak, 14 Srpanj 2009 01:29
Kako si samo nepismena!!!!!!!!
gvkk
3Nedjelja, 12 Srpanj 2009 17:19
ovo je pušijona i niš ne vrjedi samolažu niš nije istina i nemojte niš slušat
Premršava
2Četvrtak, 14 Svibanj 2009 15:56
I ja mislim da su ti roditelji u pravu, ako si isprobala kalkulator indeksa tjelesne mase i on "misli" da su ti roditelji u pravu.
Prema kalkulatoru ti si pothranjena i zaista nema potrebe da mršaviš, pogotovo zato što imaš 12 godina i tvoje tijelo se još razvija, te bi dijeta mogla imati negativni utjecaj na tvoje zdravlje.
Lijepi pozdrav
Imam pitanje...
1Srijeda, 13 Svibanj 2009 15:40
Imam 12 godina i visoka sam 165 cm, a imam 49 kila. Obitelj mi govori da sam premršava, a ja mislim da trebam smršaviti. Što vi kažete? Očekujem vaš odgovor.
Hvala
.....kako smrsati
Ponedjeljak, 01 Listopad 2012 15:15
.....
zdravo imam 13 godina visoka sam 1,65 i imam 70 kila kako mogu smrsatii imal neko neki savjet jer sam predebela za moje godine ?? i moram smrsatii odmaa

Dodajte svoj komentar

Vaše ime:
Naslov:
Komentar:

Dr. Maria Škornjak

Nazad Naprijed

Smršaviti bez gladovanja! Istina ili mit?

25-04-2016 Klikova:50525 KOLUMNA, Dr. Maria Škornjak ak - avatar ak

Odbacivanje redukcijskih dijeta kao metoda regulacije tjelesne mase, zbog njihove neprirodnosti i svijest o važnost analize tjelesnog sastava prije kretanja na put mršavljenja bez gladovanja, bez vaganja namirnica i bez brojenja kalorija, najvažnije su odluke koje rezultiraju brzim postizanjem cilja i laganim održavanjem željene tjelesne mase. Početkom dvadesetog stoljeća Index tjelesne mase ili  BMI (engl. Body mass index, krat. BMI) postao je...

Više o tome...

ANTI-AGE medicina - više od „peglanja bora“

01-02-2017 Klikova:16134 KOLUMNA, Dr. Maria Škornjak ak - avatar ak

Anti-age medicina, pogrešno se poistovjećuje samo s tzv. „peglanjem“ bora i daleko je više od tog jer riječ je o grani medicine u podlozi koje je primjena naprednih znanstvenih i medicinskih znanja i tehnologija za rano otkrivanje, prevenciju i liječenje bolesti vezanih uz proces starenja te briga za zdravlje kroz inovativni znanstveni pristup s ciljem postizanja viših zdravstvenih standarda, zdravlja...

Više o tome...

KOLUMNA Nikola Beatović (mag. cin. - magistar kineziologije)

Nazad Naprijed

Da li je moguće vježbama za trbušnu skupinu mišića izgubiti potkožno masno tkivo sa prednjeg dijela trupa ?

30-10-2014 Klikova:4322 Nikola Beatović, mag. cin. - magistar kineziologije ak - avatar ak

Vježbama za trbušnu skupinu mišića možemo jedino ojačati tu mišićnu skupinu, a nikako ne možemo reducirati potkožno masno tkivo sa prednjeg dijela trupa, jer je ta sportska aktivnost male kalorijske potrošnje. Te vježbe svakako trebate kombinirati sa nekom aerobnom (i anaerobnom) aktivnošću (hodanje, trčanje, vožnja bicikla, plivanje, dizanje utega...). Uravnoteženom prehranom, te planom i programom treninga možete reducirati potkožno masno...

Više o tome...

Koja je granica aerobnog treninga i kako izbjeći pretreniranost?

23-04-2014 Klikova:3801 Nikola Beatović, mag. cin. - magistar kineziologije ak - avatar ak

Sve ovisi o cilju koji želite postići aerobnim treningom. Prvi cilj je povećanje sposobnosti sustava za prijenos kisika, drugi cilj je povećanje sposobnosti mišića da iskorištava kisik u što dužem periodu treninga/natjecanja i treći cilj je povećanje sposobnosti brzog oporavka nakon motoričke aktivnosti visokog intenziteta. Ukoliko ste dobro aerobno pripremljeni, veći ćete postotak energije proizvesti aerobno, što će omogućiti rad...

Više o tome...

Kako dobiti mišićnu masu?

23-04-2014 Klikova:5269 Nikola Beatović, mag. cin. - magistar kineziologije ak - avatar ak

Za početak bi trebali povećati ukupan dnevni unos kalorija i imati adekvatan program treninga sa utezima za povećanje mišićne mase. Ukupnu dnevnu potrošnju kalorija trebate povećati od 250 kalorija do 500 kalorija, zavisno od broja aerobnih treninga. Ako dnevni unos kalorija povećate za 1000 kalorija, mogli bi vrlo brzo nakupiti veće količine potkožnog masnog tkiva, što sigurno ne želite, zato...

Više o tome...

KOLUMNA, Dr.Miroslav Trkovnik

Nazad Naprijed

Nesvjesno prejedanje

11-03-2013 Klikova:6269 Dr. Miroslav Trkovnik ak - avatar ak

Lov i sakupljanje je odlikovalo način života i hranjenje prvobitnih modernih ljudi. Pronalazak hrane je bio prioritetan zadatak tijekom većeg dijela naše evolucije koja traje oko 200 000 godina. Tek prije 10 000 godina, formiranjem prvih stalnih naseobina, gdje se populacija počela baviti poljoprivredom, nabavka hrane postaje sigurnija. Na kraju, lakše je i manje opasno po život uzgajati pšenicu i...

Više o tome...

KVALITETA ŽIVOTA I SNAGA MIŠIĆA

15-02-2013 Klikova:4296 Dr. Miroslav Trkovnik ak - avatar ak

Mnoštvo naučnih studija pokazuje da snaga naših mišića bitno djeluje na kvalitetu života. Kada koristimo pojam vježbanje ,većina nas, pomisli na tjelesne napore koje ubrzavaju rad srčanog mišića. Na primjer, trčanje ili brzi hod. Vježbe snage zanemarujemo. Pogotovo ženski pol.  Ipak vježbe snage kao i druge tjelesne aktivnosti pomažu u održavanju pravilne tjelesne mase. Preporučene se i dijabetičarima. Usporavaju proces...

Više o tome...

Sauna i zdravlje

04-02-2013 Klikova:6054 Dr. Miroslav Trkovnik ak - avatar ak

Prve saune su nastale u Finskoj prije više od 1000 g. To su bile prostorije ukopane na obroncima brda koje su se koristile i kao primitivne rađaone. U sredini prostorije  paljena je vatra.   U razgoreni plamen  ubacivano je kamenje, koje je kasnije održavalo temperaturu. Na vrhu tih ukopanih prostorija je postojao otvor putem kojeg je dim napuštao  prostoriju. Prije...

Više o tome...

KOLUMNA Vesna Bosanac

Nazad Naprijed

Bezglutenska prehrana i sport

15-03-2016 Klikova:1655 Vesna Bosanac, NUTRICIONIST ak - avatar ak

Ugljikohidrati su glavni izvor energije u mišićima. Sportašima se preporučuje da svoju prehranu baziraju na žitaricama i proizvodima od žita. Klasični je kruh gotovo svakodnevno prisutan na jelovniku sportaša. Međutim, Novak Đoković je postao 1. tenisač svijeta nakon što je počeo prakticirati bezglutensku prehranu. Što je to? Kratko ću se osvrnuti na prehranu bez klasičnih peciva, pizze i tjestenine.

Više o tome...

Redukcijske dijete

15-03-2016 Klikova:1332 Vesna Bosanac, NUTRICIONIST ak - avatar ak

Lako je udebljati se. Koliko je teško smršaviti, a pri tome zadržati mišićno tkivo, većini je više nego poznato. Nastavak primrema i natjecanja razlog je zbog kojeg mnogi sportaši pribjegavaju brzim dijetama. Što može krenuti po zlu?

Više o tome...

JEČAM (2)

19-01-2015 Klikova:3713 Vesna Bosanac, NUTRICIONIST ak - avatar ak

Sužen izbor svježih namirnica, u hladno doba godine, afirmira kuhana jela sa žitaricama, a topla krepka variva izmame svakome osmjeh na lice. Ječam je žitarica koja, zahvaljujući svom nutritivnom sastavu i svojstvima, zavrjeđuje češću prisutnost na jelovniku. Ječam (Hordeum vulgare) jedna je od prvih kultiviranih žitarica. Koristi se za prehranu ljudi i životinja, u proizvodnji piva i žestokih pića, a u...

Više o tome...

Pratite nas na fejsu